Myśl pozytywnieDzień dobry!

Jeśli śledzisz mojego bloga i trochę mnie już znasz zapewne wiesz, że jestem radosną realistką z pozytywnym nastawieniem :) Staram się żyć w zgodzie ze sobą i nie martwić się na zapas, bo to niczemu dobremu nie służy. Wolę cieszyć się życiem i być po prostu szczęśliwa i spokojna.

Pozytywne myślenie sprawia, że Twoje życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.


Nie skupiaj się na tym, czego nie chcesz w życiu tylko na tym co chcesz. Nie mów, że nie chcesz być smutna. Mów, że chcesz być szczęśliwa. Myśl pozytywnie. Takie nastawienie jest kluczem do sukcesu.

Skup się na pozytywnym rozwiązaniu swojego problemu. Jeśli jesteś bałaganiarą pomyśl o tym co możesz zrobić, aby przestrzeń była wokół Ciebie uporządkowana. Nie myśl jak trudno Ci będzie to osiągnąć - pomyśl o efektach tej pracy.

Mając jasno określone cele świadomie dążysz do ich realizacji.


Postaraj się przestawić swoje myślenie. Jeśli chcesz możesz przelać to na papier. Zastanów się co mogłabyś zmienić, czego nie lubisz, z czego nie jesteś zadowolona. Ale zrób to od drugiej strony. Najlepiej spisz wszystko, będzie Ci łatwiej. Zamiast myśleć nie chcę jeść fast foodów pomyśl chcę zdrowo się odżywiać. Zamiast nie chcę być bezproduktywna - chcę być bardziej skuteczna. Zamiast nie chcę ciągle chodzić niewyspana - chcę być wypoczęta.

Jeśli już zapisałaś sobie do czego dążysz teraz pomyśl jak będziesz się czuła kiedy osiągniesz to, co zamierzasz. Jakie uczucia będą Ci towarzyszyć? Poczujesz spokój, będziesz z siebie dumna? Jak będziesz to przeżywać? Nie pomijaj tego. Dzięki temu możesz dowiedzieć się o sobie czegoś bardzo ważnego, co pozwoli Ci spojrzeć na siebie z innej strony.

Koniecznie pomyśl sobie teraz czy Twój cel jest dla Ciebie ważny i jak bardzo. Czy faktycznie chcesz to zrobić czy tylko wydaje Ci się, że tak jest. Czy to jest dla Ciebie istotne. Czy zmieni coś w Twoim życiu? Czy potrzebujesz tego?

Następnie zastanów się co Cię blokuje, dlaczego tak trudno jest Ci zrealizować zamierzony cel. Może nie wiesz jak się do tego zabrać? Być może brakuje Ci motywacji? Może boisz się porażki? Sama to oceń i pomyśl (a najlepiej zanotuj) co możesz zrobić i jak, aby to zmienić. Pomyśl też o tym co zrobiłaś do tej pory. Pomoże Ci to przybliżyć się do rozwiązania Twojego problemu.

Jeśli już wiesz jaki masz cel, czy jest dla Ciebie ważny, jak będziesz się czuła po jego osiągnięciu i co Cię blokuje, aby go osiągnąć wykonałaś już sporo pracy. Jesteś bardziej świadoma siebie. Brawo! Możesz odetchnąć. Ale nie na długo. Nie osiadaj na laurach. Przyj do przodu. Sięgaj gwiazd. Możesz, jeśli sama sobie na to pozwolisz. Pamiętaj tylko, że aby osiągnąć sukces musisz nad nim pracować. Nie wystarczy spisać listy do zrobienia - trzeba ją jeszcze zrealizować.
Nie goń za wyimaginowanymi ideałami, nie dąż do bycia kimś innym, nie staraj się na siłę. Bądź sobą, myśl pozytywnie i ciesz się życiem. Rób to, co sprawia Ci radość i żyj tak, jak tylko chcesz. To Ty wyznaczasz zasady.

Masz to, na co się godzisz.  


Jeśli nie przeszkadza Ci, że jesteś np. bałaganiarą nadal nią będziesz. Jeśli jednak podjęłaś decyzję, że źle Ci z tym i chcesz to zmienić - jesteś na dobrej drodze. Tylko nie rezygnuj. Lepiej zrobić to małymi kroczkami niż sparzyć się i szybko zrezygnować. Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Spróbuj sięgnąć dalej. Przełam się. Ale nie wystarczy tylko chcieć, musisz działać. Jestem pewna, że dasz radę! Myśl pozytywnie :)
A na koniec mała refleksja.
Pomyśl czy jesteś zadowolona ze swojego życia. Mam nadzieję, że tak :)

Nie byłoby mnie w tym miejscu co teraz, gdybym nie przeżyła mojego życia tak, jak to robiłam. Owszem czasem zastanawiam się jakby wyglądało moje życie jakbym podjęła inne decyzje, ale to jest nie ważne. Liczy się tu i teraz. Mój wewnętrzny spokój i to, że jestem szczęśliwa. A TY? Czujesz, że jesteś we właściwym miejscu? Jesteś uszczęśliwiona?

Uśmiechnij się i pamiętaj - myśl pozytywnie.

Miłego dnia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)